| PooChai a întrebat:

Salut,TPU!
Pentru cunoscatori, am cateva intrebari.
Ma gandesc sa imi cumpar un BMV Seria 3 cu motor de disel de 2 litri (an fabricatie 2010)
Sau un seria 5, cu motor tot diesel dar ceva mai mare 2, 5 litri( an fabricatie 2008)
Pe care dintre cele doua le-ati alege voi,tinand cont de fiabilitate,consum, confort pret(mai putin)?
Pentru mine singura problema ar fi ca seria 3 nu are navigator, si seria 5 pare mai confortabila si spatioasa
Funda big grin

4 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Seria 3, mie mi se pare mai ok.Mai micuta, un consum mai bun, taxe mai mici.Cinciar-ul este o clasa mai sus, va fi mai comfortabil, dar un pic mai greu de manevrat.E alegerea ta. Daca vrei sa faci impresie, iti iei seria 5, daca vrei BMW si care sa te coste mai putin la intretinere iti iei seria 3.Intrebarea ar fi:ai peste 8000 de euro?

| PooChai explică (pentru emoboy):

Pana in 10000 de euro

| j1NNNx a răspuns:

Daca ti se pare mai bun BMW-ul seria 5 il poti cumpara. Doar e masina ta si nu o conducem noi. De ce te-ai lua dupa noi cu ce masina sa-ti iei? laughing

| fyrelord a răspuns:

Nu vreau să par "băgăcios", dar cam cât ești dispus să plătești? Aproximativ.