| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Pun a 2 a oara intrebarea aceasta in speranta ca voi primi raspuns.Am un Cielo, pe care l-am facut din RABLA masina dar am ramas cu mici problem.Spre exemplu becurile din bord nu mai merg insa am constatat ca nu becurile sunt de vina ci contactele(inainte daca loveam cu palma in consola de clima se aprindeau acum de loc). Aceeasi problema si la rotita de reglare a stergatoarelor:daca apasam pe ea mi se aprindea iar acum nu vrea nici batut.Deci vreau sa inlocuiesc contactele+beculetele din:consola de climatizare,martori bord ceasuri butoane,butoane deschidere geamuri si cam atat). Este usoara aceasta operatiune? Cu cine sa vorbesc,adica ce fel de meserias e in masura sa ma ajute cu aceasta problema? Ar mai fi si scaunele fata care nu se mai regleaza pe inaltime,buretele este lasat, iar husa arata mizerabil.As vrea sa gasesc unele identice dar in stare buna.Ce imi recomandati sa fac in ambele cazuri?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu iluminarea, apelezi la un electrician auto. De preferat un particular, sa aiba timp de 'bibileala'. Daca te pricepi cat de cat, demontezi acele obiecte (consola, maneta stergatoarelor), le desfaci undeva pe o masa, dai cu spray de contacte, te uiti la becuri, si faci un test cu o alimentare la 12v, sa vezi daca se aprind.
In problema scaunelor, vezi in dezmembrari daca gasesti ceea ce cauti.

| Dlk_BuBu_1995 a răspuns:

Poti sa apelezi un electrician care se ocupa cu masinile. big grin si scaunele le poti gasi. la un centru auto. de dezmembrari. succes!