| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Recent am facut reparative capitala mecanica+plus tinichigerie la al meu Cielo Daewoo unde am schimbat si contactul Acela pentru becurile de mers inapoi.La nici doua saptamani dupa externare acestea nu mai functioneaza.Imi amintesc ca schimbam annual acest contact deoarece se ardea frecvent.Stie cineva care este explicatia ca la altele am vazut ca nu se arde?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu cum arata contactul, dar am doua posibile variante in minte:
-daca e contact finut, sa nu fie o problema la instalatia spre stopuri, sa 'fure curent', si sa se topeasca plasticul/ce-o fi in el, din cauza supraincalzirii;
-sa nu fie cutia cu defect, si in loc sa atinga acel contact, sa-l loveasca prea tare.