| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,se merita sa cumpar un bmw x5, an 2002,130. 000km,aproape full(navigatie nu are), motor 3000cm3 diesel 183cp,volan dreapta, neimatriculat la 5000 de euro? Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Neinmatriculat,o suta treizeci de mii de km, motor de-o sa platesti impozite anuale cu lacrimi in ochi si cu volan pe dreapta?!?
Oricat ti-ar cere, nu te sfatuiesc sa-l iei.
Cu 5000 de euro, iti poti lua o masina exceptionala, chiar suv daca tii neaparat, sa stii.
Mai bine ai cauta pe site-uri nemtesti sau ai face un drum in Germania, iesi mai ieftin si-ti si alegi!

7 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Nu prea mai bine cautati o masina mai ieftina de intrtinut

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca o sa te coste asigurarile si impozitul cam cat jumtate de masina... in rest doar un alt cocalar cu bmw si cu volan pe dreapta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tu ce crezi?
S-ar merita sa mergi in vacanta in Dubai gratis, cu conditia sa mergi cu un poponar care sa te f^^a oricand si oricum vrea el? Cam asa ii vad eu pe astia cu volan pe dreapta.
In Romania n-ai ce cauta cu asa ceva. Degeaba o sa ai motorul ala sub capota, iti garantez ca o sa mergi mai incet decat astia cu Logan. Asta daca esti sofer cu simturi ok, altfel vei merge cu viteza, si vei provoca tragedii.
De costurile intretinerii, taxelor si a combustibilului nu mai zic, vei plati pretul masinii din 2 in 2 ani...

| Bajmatara_Raul_1995 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sunt de acord, doar ca am vazut un nissan skyline r34, nu stiu sigur daca era versiunea gt-r si o supra in Bucuresti. Aveau volan pe dreapta, dar asta pentru ca s.au fabricat doar pentru piata japoneza, unde masinile au volan pe dreapta, deci exista si exceptii

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bajmatara_Raul_1995):

Poate sa fie si masina unicat, atat timp cat are volan pe dreapta nu se poate comporta normal in traficul din Romania.
Si n-o spun din principii stupide, recent am umblat multisor cu un LDV (duba mare cu volan pe dreapta) prin traficul urban. M-am descurcat, dar fiind genul de sofer care avanseaza 2-3 masini la fiecare ocazie, m-am simtit de parca impingeam o piatra cu un bat. Nici macar pedalele nu mai sunt la fel de comode, cand te inghesuie portiera la piciorul drept, care trebuie sa jongleze de pe acceleratie pe frana.

| ȘefuLaValută a răspuns:

E prea aiurea un suv cu volan pe dreapta

Răspuns utilizator avertizat