| meinteil a întrebat:

Salut tuturor as dori sa va intreb unde pot circula cu un moped inmatriculat cu placute galbene de la primarie?
Si as dori sa stiu daca il pot inmatricula cu placute normale(cele albe)?
Va multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mopedele (motocicletele de pana la 50 cmc si cvadriciclurile usoare) se inscriu numai la primarie, nu se inmatriculeaza la Serviciul inmatriculari.
Poti circula aproape peste tot, cu exceptia autostrazilor.

2 răspunsuri:
| sNukki a răspuns:

Nu cred ca exista vreo restrictie de a circula cu un moped inmatriculat la primarie si sincer nu prea vad rostul la a inmatricula un moped la politie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio problema daca e inmatriculat la primarie