| Ionut321123 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un fiat punto foarte ieftin in 2 usi, e inmatriculata tot, zice ca are toate actele la ea si vreau sa circul cu masina pe numele lui. Ce acte trebuie sa aiba masina si ce acte trebuie sa fac cu proprietaru ca sa pot circula cu masina pe numele proprietarului fara probleme? Dau funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic un contract de v-c si un contract de comodat insa practic eu sa fiu vanzator nu as face combinatii din astea

| mihai0595 a răspuns:

Poti face un act de vanzare, cumparare si poti merge linistit cu masinawinking