| hoLigan a întrebat:

Vreau si eu o parere despre mitsubishi lancer. Am condus un model din 96 motor d 1.3. Si pur si simplu am ramas cu ochi pe mitsubishi lancer. As vrea sa stiu cat de fiabile sunt. Si se gasesc piese se defecteaza repede. Multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Detin un Lancer din 2010, motor de 1.5 benzina.

Masina e foarte fiabila, in 5 ani si 100.000 km am schimbat doar o bucsa, mai nou zilele astea am niste probleme cu evacuare, s-a ars o garnitura, ceva normal oarecum.

Masina arata bine( cel putin ultimul model Lancer X, la exterior arata genial), se conduce bine si e foarte fiabila, dar are si destule minusuri.

E destul de inconfortabila la drumuri lungi si nu prea silentioasa, interiorul destul de demodat (nu am versiune cu ecran si navigatie). Fiind japoneza intretinerea e scumba, un schimb de placute si discuri pe fata a dus undeva la peste 1000 lei.

In schimb gaseste destul de ieftine la sh modele de Lancer de prin 2008-2009 si destul de putin rulate

1 răspuns:
| Ottakringer a răspuns:

De ce nu il intrebi pe propietarul de la mitsubishi-ul care l-ai condus? Cred ca o parere de la el ar conta mai mult decat de la un necunoscut, nu?