| Mihai_Dragomir_1979 a întrebat:

am un opel astra G motor 1.7 CDTI an de fabricare 2004 si de ceva timp nu imi mai porneste nici la cald nici la rece.
Am mers cu ea in sevice de mai multe ori si tot asa este.Pentru a o porni folosesc un spray de pornire care ma mai ajuta insa fara el masina nu porneste.Ce ma sfatuiti sa fac? De la ce ar putea fi aceasta problema? Daca stiti niste sevice-uri foarte bune din Ploiesti va rog sa mi le recomandati! Multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| RDK333 a răspuns:

Incearca sa te uiti sa nu fie inecat motorul si de aceea sa nu porneasca si la spray sa mearga. Incearca, cand pornesti sa scoti casetofonul si ce mai ai in plus

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Revizie,,,electromotor sa nu consume, alternator sa incarce bateria, bujiile inandescente, pompa de injectie!

| express11 a răspuns:

Daca duci masina la mecanici ce le face pe genunchi...du-o la reprezentanta, daca nu ai bani, de ce ai mai luat-o?

| Mihai_Dragomir_1979 explică (pentru express11):

De o luna face asa iar eu am masina de 4 ani deci.

| Mihai_Dragomir_1979 explică (pentru express11):

Am mers si la reprezentant si tot asa e

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Www.clubopel.com
Intri acolo si dai de oameni care poate au trecut prin aceleasi probleme, si cunosc defectele acelui tip de motor.
In service-uri cu "mecanici" care stiu sa citeasca erori si sa schimbe placute de frana, nu rezolvi nimic. Nici macar in unele reprezentante nu rezolvi nimic, reprezentantele Opel sunt bataie de joc. Pentru 1. 9CDTI care a aparut prin 2005, in 2011 inca nu aveau soft belitii din mai multe judete, care ar trebui sa manance pe paine motorizarile, ca doar de aia se cheama reprezentanta.