| Marian_Codrutz_2000 a întrebat:

Imi puteti da va rog niste exemple de motociclete pe care le pot conduce cu AM,vreau exemple.nu legislatie.
De ex, Aprilia RS 50 pot conduce?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

AM - cu aceasta subcategorie se pot conduce mopedele cu 2 sau 3 roti care au o putere maxima de 4kw, nu depasesc viteza de 45 km/h si care nu au motor mai mare de 50 cm3.

Vezi si tu ce intra in descrierea asta.
RS 50 se poate conduce daca nu are modificari.

| Marian_Codrutz_2000 explică (pentru CuriousStuff):

Vreau rs 50 sa imi pot lua permis. apoi o modific.set mai mare..filtre toba sport ...etc

| CuriousStuff a răspuns (pentru Marian_Codrutz_2000):

Ideea e sa nu-i modifici motorul... sau mai rau sa-i pui alt motor (mai puternic). In rest poti sa o modifici.

| Marian_Codrutz_2000 explică:

In afara de Aprilia Rs, ce as mai putea conduce cu AM?
in afara de mopede si scutere