| bibi5961 a întrebat:

Salutare, in urmatoarea luna trebuie sa imi schimb masina, locuiesc in uk. ce imi recomandati dintre urmatoarele modele? Audi A4 1.9 tdi b6, BMW e46 320D, VW Passat B6 1.9/2.0, Skoda Octavia 2 1.9/2.0, toate diesel si cu cutie automata toate pana in 200k km. Ca si aspect, sotiei ii place exteriorul de la Audi si Interiorul de pe BMW, insa nici celelalte nu ii displac! Cam asta gasesc oke in banii care ii am alocati pentru masina! Multumesc!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Octavia ca e logic ca dintre toate la un buget fix va fi cea mai ok

| bibi5961 explică (pentru suntserios):

Toate sunt cam la acelasi pret! Deci? care?

| suntserios a răspuns (pentru bibi5961):

Pai daca are acelasi pret un A4 cu o Octavia inseamna ca Octavia ori e mai noua, ori are mai putini km, ori e mai dotata

| bibi5961 explică (pentru suntserios):

Am scris cu un comentariu mai sus, audi si bmw (adica marcile premium), sunt mai vechi cu vreo 2-3 ani decat vw, si skoda (marcile non-premium)

| TrăieşteClipa a răspuns:

Masina mi-o aleg singur, nu cer sfaturi la necunoscuti.

| KanezuY a răspuns:

Ia o masina cu consum mic ca in UK e mare ambuteiaj si degeaba ai avea o masina puternica daca nu ai unde so testezi.

| Dem0N a răspuns:

VW Passat B6 1.9/2.0, estetic si destul de interesanta dpdv mecanic. Eu pe acest model as merge. Mult succes, dar ca fapt divers, noi nu stim ce ti place tie sau pentru ce vrei sa o cumperi. Generalizand ca vrei masina nu rezolvi nimic. Daca mie imi plac rosiile nu te pot obliga pe tine sa le mananci!

| bibi5961 explică (pentru Dem0N):

Pai am facut o recenzie la multe modele, si am ramas la acestea din punct de vedere estetic si cat de cat bune!

| Black13LoL a răspuns:

Incearca sa iei ceva cu consum mic si care se poate vinde usor in caz ca te-ai razgandit sau nu mai ai nevoie de ea. In rest tu decizi de ce model iei.

| bibi5961 explică (pentru Black13LoL):

Toate au consum oke si se vand usor, pe mine ma intereseaza parerea voastra tehnica, primele 2 sunt masini premium insa vor fi cu vreo 2-3 ani mai vechi decat celelalte 2 care nu sunt premium. Si ma intereseaza cum stau la cutia automata (mai ales cvt-ul de pe audi, ca dsgul si steptronicul de pe bmw stiu ca sunt oke).