| FanVolkswagen a întrebat:

Salutare.
Miercuri l-am agatat pe unu din greseala si nu i-am dat asigurarea, am dat la pace amiabila. El a cerut 3 milioane, eu i-am dat doar 2 milioane. Si a ramas ca ne mai auzim peste cateva zile sa-i dau si restul de bani.
El mi-a zis ca a fost la politie si a depus o cerere, fara sa stiu eu, si ca se duce sa o retraga.
De atunci au trecut mai bine de 48 ore, se mai poate face ceva? Sa patesc ceva?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Eh... sa te tii de cuvint si sa ii dai si restul de bani?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fraier esti. pai de ce spanac dai banii aia pe asigurare daca nu o folosesti cand e cazul? de ce spanac ai scos bani din buzunar si acuma risti sa ti se ia permisul ca nu ai anuntat la politie accidentul si el a facut-o?

| neutrino a răspuns:

Te-a pacalit si el cu asta se ocupa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca a depus o "cerere", inseamna ca a declarat accidentul. Aia se cheama declaratie, se face constatare cu agenti de la circulatie, si nu se poate "retrage", ca nu-i cerere de scutire de la impozit pe pervaz.
Daca el a dat si numarul de inmatriculare al masinii, urmeaza sa fii cautat acasa pentru a ti se retine permisul de conducere si a face demersurile pentru despagubirea RCA. Permisul ti se retine pentru ca n-ai declarat accidentul in 48 de ore, indiferent a cui e vina. Si un caine daca accidentezi, esti obligat sa declari accidentul.
Daca se ajunge unde am zis eu, cu retinut permisul, macar spune-le agentilor ca ti-a cerut bani pentru accident, va intra si el in rahat, dar vei intra si tu deodata cu el, pentru ca i-ai dat. (dare de mita, primire... un adevarat dosar pentru un cakt de tamponare).
Asta este, daca esti FanFolcsvagin, nu ma mir ca esti paralel cu lumea auto.

| FanVolkswagen explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Accidentul s-a petrecut miercuri la ora 10:30 iar el a fost joi la ora 18:00 sa o depuna. Ce-i drept, au trecut 24 de ore. Si nu mai e cu 48 de ore, e cu 24 de orewinking.

| gabr1elL a răspuns (pentru FanVolkswagen):

Cred ca ti-a dat teapa. Daca tot v-ati inteles, de ce s-a mai dus la politie? Ai grija ca sunt multi oameni care se ocupa cu prostii deas'tea.Care a fost vinovatul in acest accident? Tu sau el?

| Exaizo a răspuns:

Pai daca l-ai agatat, de ce iti vrea raul?