| Arkanos a întrebat:

Sa va povestesc ceva pe scurt (pentru cei care stiu va rog).
Am achizitionat o masina (inmatriculata) cu ceva timp in urma (5 luni aprox.) nu am circulat cu ea din cauza ca nu am avut timp din cauza serviciului. Am facut cu vanzatorul contract de vanzare/cumparare, am pus-o la primarie pe mine (taxa era recuperata). Nu vreau sa o inmatriculez pe mine (prea mare timbru) vreau sa ramana cu numerele vechi. Am fost sa ii fac verificarea, si >>surpriza motorul fusese schimbat, serile nu corespund. Unde merg pentru... autentificare (sau cum se numeste) si cam cat ma costa?

Răspuns Câştigător
| Marin_Detesan_1995 a răspuns:

La RAR trebuie sa mergi, taxa este de 180 RON plus 30 RON taxa de noul talon. dar daca nu ai omologare pentru noul motor nu iti face autentificarea. pentru ca nu este aceeasi serie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa mergi la rar, dar e posibil sa ai mari probleme daca nu detii acte pentru noul motor si modificarea nu s-a facut intr un service autorizat

| Arkanos explică (pentru suntserios):

Aha, inteleg...ms mult