| AppLeSiAtat a întrebat:

Am o problema la un Hyundai Elantra din 2001. De fapt trei. Una ar fi ca nu gasesc antena radio. Deci pur si simplu nu imi dau seama pe unde este. Si as vrea sa umblu un pic la ea deoarece nu am transmisia foarte buna. A doua intrebare este legata despre ceasul din bord(de deasupra casetofonului). Uneori, pornesc motorul, se aprinde ceasul si se stinge dupa 5 minute de mers. Nu am stat sa cronometrez dupa cat timp. Aproximativ 5 minute. Nu stiu de ce. Si a treia intrebare este legata de Alarma. Este o poveste lunga, asa ca incerc sa scurtez. De Craciun, am venit de la munca, am lasat masina in fata portii si am inchis-o din telecomanda. Cand am iesit la poarta (dupa 2 ore) sa o bag in curte, nu imi mai cunostea telecomanda. Am deschis-o din cheie si a pornit alarma. Pe urma s-a oprit. M-am suit la volan si cand am bagat cheia in contact, pauza. Nu o mai cunostea. Nu se mai invartea contactul. Atunci un prieten mi-a spus sa o resetez(alarma) de la un buton de sub volan. Am apasat pe el. Si acum imi cunoaste cheia dar nu imi cunoste telecomanda. Imi arata ca functioneaza (Adica se aprinde becul rosu) dar nu actioneaza la masina.

Va rog mult daca ma puteti ajuta ar fi foarte tare. Sunt foarte disperat mai ales la alarma. Nimeni nu ii da de cap.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai la servis se pot remedia problemele cu masina, in servis sunt specialisti si te duci la ei si le spui exact ce ne ai zis si nouă, referitor la antenă poate gasesti pe olx după modelul mașinii.