| Neagu_Costel_1983 a întrebat:

Salutare tuturor am si eu o problema am un scuter de 125 si nu am baterie pe el cum pot afla ce baterie trebuie sa pun de cati amperi 0723770110 care va pricepeti un msj multumesc si rezervorul de plastic e fisurat cu ce pot sal lipesc afara de poxipol ca nu tine

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Masoara locasul si ia bateria cu cei mi multi Ah care se potriveste acolo. Rezervorul de plastic se poate lipi cu pistol cu silicon: http://www.complexart.ro/pistoale-lipit/
Problema este sa cureti locul bine.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Baterii iti dau aia care vand, daca nu e secret ce tip de 125 ai. Sunt de 9-12-14 Ah, masoara locasul si vezi ce intra acolo. Loctite si Bichon au adezivi de care vrei dar cam scumpe si nu stii din ce e rezervorul tau ca sunt mai multe tipuri de plastic. Eu as da la capetele crapaturii gauri de 3 mm, as da zona cu un pic de smirghel, as pune un petic de tabla cu silicon de garnitura de baie din ala ros prins cu cateva holsuruburi de 3-4 mm.