Întrebare recomandată | uniculunic a întrebat:

Se poate sa obtii permisul auto la urgente? Cam cat ar costa asta?
Mai exact pe 1 septembrie o sa dau sala insa programarile pentru traseu sunt cam in luna noiembrie la inceput si eu trebuie sa termin pana pe 23 septembrie.Este posibil?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o taxa pentru urgenta, pentru examinarea practica se face o programare.
Du-te in audienta la seful Serviciului de permise si roaga sa fii programat inainte de 23 septembrie si, daca ai un motiv intemeiat, aproape sigur o sa-ti aprobe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista permis la urgente. singura sansa e o audienta la comandand in baza unui motiv serios

| uniculunic explică (pentru suntserios):

Plec la facultate si nu mai pot sa dau pana la anul in vara. e de ajuns? happy

| suntserios a răspuns (pentru uniculunic):

Motiv intemeiat. faptul ca tu nu ti ai organizat timpul nu e un motiv intemeiat