| Loyalty a întrebat:

VA rog, cum pot sa obtin permis de conducere de categoria B si cat e Costa

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci o scoala de conducere, pentru categoria B, o poti incepe la 17 ani si 9 luni. Dupa terminarea acesteia si implinirea varstei de 18 ani vei sustine examenele teoretic si practic.
Costul scolii depinde de fiecare scoala, am vazut ca poate fi de cca 1.200 lei. Pentru examene vei mai plati 6 lei, costul permisului si 6 lei taxa de examen.

| mgtow a răspuns:

Depinde de scoala, dupa b vine c si dupa aia (ce) le iei la rand

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Va trebui sa faci o scoala de soferi si sa dai un examen. Nu mai stiu cat costa, ca permisul meu are 35 de ani si s-au schimbat multe de atunci. Dar, la o cautare pe Google, gasesti scoli de soferi din orasul tau si preturile.