| silvester13051996 a întrebat:

Vreau si eu un video explicit la cum se schimba vitezele la o motocicletabig grin

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

rolling on the floor da sigur laughing automat laughing. Pai viteza 1 este in jos si restul vitezelor sunt in sus 2, 3, 4, 5, 6 (Daca are 6) video nu vei gasi fiindca este mult prea simplu ca sa faca cineva un tutorial cu asta. Mai bine fa scoala decat sa patesti altele mai rele, chiar si scolile moto de 2 lei din Romania tot inveti cat de cat din ele!

| FlorinDiablo a răspuns:

6 ( daca exista la acest model)
Punctul mort

| admin_8119 a răspuns:

In ambele video-uri poti vedea exact ceea ce vrei sa afli:

http://www.youtube.com/watch?v=TyFdwB75XLg

http://www.youtube.com/watch?v=FwDzuz8cWhQ

Răspuns utilizator avertizat
| MCG a răspuns:

Uite o sa para mai ciudat putin! Am 17 ani, aproape 18 si prima data am mers cu o Honda CBR 600 FARA SA STIU MAI NIMIC DESPRE CUM SE SCHIMBA VITEZELE! La mana dreapta ai acceleratia si frana iar la stanga ai ambreiajul! Levierul de la cutia de viteza banuiesc ca stii care e! Tehnica e urmatoarea: O pornesti, strangi ambreiajul si APESI IN JOS PE LEVIERUL CUTIEI DE VITEZE PRIMA DATA si dai drumul ambreiajului. Pentru vitezele 2. 3. 4. 5. 6. acelasi lucru cu ambreiajul dar numai ca de acum o sa ridici in sus levierul de la cutia de viteze...Bafta si NU RECOMAND ca un incepator sa se urce pe o motocicleta mare!

| UseR4EveR a răspuns:

Vitezele la motocicleta se schimba auto, ca masinile cu cutie autostraight face -0-20 | -20-40 | -40-60 ||| -60-80|V -80-100V|
-100-180,280 e aceiasi viteza adica a 6 -a sper sa fiu de folos

| Caloianu_George-Cristian_1998 a răspuns:

Ma dar mai am si eu o intrebare cum schimb masinile? camioanele?