| Rosé2402 a întrebat:

Aș putea înlocui uleiul de argan de la Advanced Techniques cu uleiul de măsline? Dacă da, de care?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Advanced Techniques e de la Avon,nu?
Caută să nu mai foloseşti produse de acolo.
În special de păr şi fondul de ten,rest nu mă priveşte.
Zic asta pentru că sunt prea scumpe la ce calitate au şi pentru că nu sunt bune,mai ales fondul de ten care e plin de sintetici.
Revenind, uleiurile aste de care zici tu, le găseşti mai simplu la plafar, dar şi în magazinele astea mari.
Acum depinde şi pentru ce vrei să foloseşti acel ulei de măsline.
Eu folosesc pentru păr ulei de măsline extravirgin.
Altceva, ziceai de înlocuire.Am citit pe net că produsul de care ai spus este pentru păr deteriorat şi vârfuri despicate, dacă vrei, îţi pot da câteva sfaturi în legătură cu asta.

| SorayaYG a răspuns:

De fapt, acel ulei este printre putinele produse chiar BUNE de la avon. Chiar isi face treaba. Poti folosi ulei de masline pe par(il cautinpe cel extra virgin ) dar asta in loc de masca, adica aplici si dupa vreo ora il speli bine ca sa nu iti lase parul imbacsit cu aspect murdar. Nu il poti folosi il locul celui cumaparat deoarece acela este un produs leave in care nu iti ingrasa parul la fel ca uleiul natural. Ca alternative la acela mai gasesti in comert, insa uleiul de masline il poti folosi doar inainte sa iti speli parul ca sa nu il murdaresti degeaba.