| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Am parul drept insa dupa ce imi fac baie bretonul mi-se increteste(la varfete)si nu mai sta drept.Ce ii pot face?

Răspuns Câştigător
| Biu009 a răspuns:

Placa nu iti distruge parul daca o folosesti la o temperatura nu prea mare si folosesti un spray de protectie impotriva caldurii inainte, asta venind de la o persoana care isi indreapta parul de cativa ani. Dar, daca nu vrei si nu vrei sa folosesti placa, poti sa iti usuci parul cu o perie rotunda, nu neaparat rotativa

| anonim_4396 explică (pentru Biu009):

De care mai exact rotunda groasa sau subtire? Cu peri asa http://www.mycosmetics.ro/images/PP%20ROT.jpg sau http://s1emagst.akamaized.net/......8_full.jpg

| Biu009 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele din prima imagine sunt cele mai ok. A treia zic eu ca ar fi buna ca graosime, dar depinde si cum ti-e tie mai usor.

| anonim_4396 explică (pentru Biu009):

Nu,dar vad ca e diferita dintre primele 4 si cealalta de lemn.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Foloseste placa.
Apropo, pluralul de la cuvantul "varf" este "varfuri" nu "varfete".Sau ai facut o combinatie intre varfuri si capete si a iesit varfete!

| anonim_4396 explică (pentru Elianna):

Multumesc de corectura, si nu accept sa folosesc placa pentru ca imi distruge parul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îl aranjezi cu peria rotundă şi uscătorul de păr.