| cevazacelamineintorace a întrebat:

AJUTOR! M-am dat cu ulei de argan pe cap, pentru tratament, si acum indiferent daca ma spal pe cap, parul meu ramane uleios. Stie cineva ce as putea sa fac sa isi revina?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Incerca sa insisti mai bine cu spalatul, freaca parul vreo 10-15 minute, apoi clateste-te foarte bine. Dupa ce te-ai clatit, incerca sa te clatesti din nou cu otet ( 1-2 l de apa calduta cu 2-3 linguri de otet).

| Syndre a răspuns:

Aplică șampon pe părul USCAT și apoi balsam de la rădăcină, asta ar trebui să te rezolve, la mine funcționează. Ah și folosește apă rece.

| Loora a răspuns:

Te speli de mai multe ori cu sampon pana nu o sa iti mai fie uleios. Incearca apoi si cu balsam de par! happy