| zuzualina a întrebat:

Am 1,77 inaltime si imi place sa port tocuri chiar si de 10 cm. Nicio problema pana aici. Doar ca pe prietenele mele le deranjeaza asta deoarece ele nu au mai mult de 1, 60 inaltime si daca poarta si ele tocuri tot e o diferenta de inaltime intre noi.

Dilema : sa port sau nu tocuri inalte in preajma lor?

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă îţi face plăcere, dă-i înainte! Doar nu o să-ţi scurtezi picioarele pentru că cineva e complexat.
Problema nu e la tine. Poartă ce îţi place şi nu ai de ce să te simţi vinovată sau să te justifici.

| BlancaFantasma a răspuns:

Normal ca daca va duceti la un eveniment sofisticat,nu ai de ce sa renunti la tocuri,daca tie iti plac si iti sta bine atat de inaltahappy dar in preajma lor (prin oras,la scoala,etc)mai bine lasa tocurile acasa, fiindca daca e o diferenta de inaltime atat de mare iti dai seama ca nu le placelaughingasta e un lucru normal, nici eu nu purtam tocuri la scoala doar ca sa nu fiu prea inalta fata de prietenele mele, fiindca nu`mi placea, chiar daca am 1 65 si pot purta.acum la ele poate fi si vorba de invidie, tu fiind mai inalta atragi atentia baietilor inalti si frumosi:p

| wolder a răspuns:

Da tocurile poarta-le la ocazii speciale ca sa se vada o diferenta atunci daca le porti mereu la ocazii speciale vei parea obisnuita fiindca cu totii vor fi obisnuiti cu tine pe tocuri.
in legatura cu prietenele tale problema lor daca sunt mai mici daca pe tine te face sa te simti bine pe tocuri sa nu-ti pese de parerea lor da iti sunt prietene dar nu e vina ta ca ele n-au crescut!

| Hirako a răspuns:

1) Tocurile se poarta doar la ocazii speciale, pentru ca iti dauneaza corpului SI te face sa pari pitipoanca.
2) Daca esti prea inalta pe langa ele aratati ciudat impreuna.

| zuzualina explică (pentru Hirako):

Cele inalte le port la ocazii si iarna la cizmele lungi, in rest de 4-5 maxim 7 cm.

| habarnista a răspuns (pentru Hirako):

De cand tocurile fac o persoana sa para pitipoanca?!

| Hirako a răspuns (pentru habarnista):

Orice fata care e mai interesata de aspectul exterior decat de sanatate E pitipoanca happy

| Carmy21 a răspuns:

Bună.
Părerea mea ia-ți ce vrei tu nu le lăsa pe prietenele tale să aleagă pentru tine e viața ta happy. Din câte ai spus eu cred că aceste prietene sunt unele false. E doar părerea mea sper să nu te superi pe mine happy.
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Nu te dor picioarele pe tocuri?

| eatpraylove a răspuns:

Sincer nu consider ca trebuie sa nu mai porti tocuri fiindca esti inalta, fii mandra de inaltimea ta si poarta tocuri cand iti pofteste inima adica esti mai inalta ca ele si cand tu esti fara tocuri si ele pe tocuri, asa esti tu n-ai ce sa faci in privinta asta plus ca daca pe ele le deranjeaza asta inseamna ca e o problema cu ele nu cu tine, ele ar trebui sa faca ceva, nu tu... parerea mea, si eu am aceeasi problema: mai inalta ca prietenele doar ca nu le deranjeaza, marea diferenta dintre noi doua

| Rockerul23 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa nu poti tocuri in prezenta lor daca le derajneaza.

| VanHelsinG007 a răspuns:

De ce sa nu porti? daca ele sunt invidioase, nu le baga in seama

| figure a răspuns:

1. nu e bine (pentru sanatate) sa porti tocuri mereu.
2. daca vrei sa o faci, fa-o. alternativ. ai putea incepe sa mergi cocosata, ca sa te aduci, pe cat posibil, mai la nivelul lor. happy
3. cati ani ai?

| Fuchii a răspuns:

:l păi asta e să se obisnuiască cu situația...acum ce să nu mai porți tu tocuri...: ) pe bune acum?

| AnnaGabriela a răspuns:

Poarta mai departe, inseamna ca nu sunt prietene adevarate si mai bine renunta la ele da-le drqu

| zuzualina explică (pentru AnnaGabriela):

Cum sa zici ca nu sunt prietene adevarate? ne cunoastem din clasa a V-a

| GoodGuyDorel a răspuns:

Hahahaha midgets

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Pai tu te imbraci cum vrei tu sau cum iti zic ele? Faci ce vrei laughing

| JosephStalin a răspuns:

Să porți

| BiBiIntraInAjutorPtTPU a răspuns:

Ehh..asta era problema, nu stiu prietenele tale cred ca gandesc un pic nematur, nu toata lumea e la fel de 1.60, tu trebuie sa decizi cum te simti tu mai bine cred ca nu porti tocuri de 10 si cand te duci la magazin sau cand te duci sa te plimbi mai ales ca esti foarte inalta si nu iti trebuie.Sau cand te duci cu ele in club, ele sa poarte tocuri si tu nu, asta dupa parerea mea chiar nu se poate tongue Funda?