Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am avut un cos pe obraz, aproape de ochi. L-am scos si a ramas o pata rosie. Acum e aproape o luna de atunc isi pata aceea e tot acolo, tot la fel de mare si tot rosie. Voi ramane cu ea pe viata? Ce sa fac? Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Petele de acest gen raman, asta nu inseamna ca de-a lungul vietii nu apar si altele, te miri de unde? Se estompeaza, cu timpul, totusi apeland la diverse 'firme' (make-up), nu vei reusi decat sa le accentuezi petele.
A propos de ochi, era un personaj din Tolstoi(n-are treaba cu 'Beauty & Fashion', desigur-decat incidental), o fata care avea un mic defect:se uita nitel, numai nitel, crucis.
Dar cand colo, facea ravagii printre barbati, toti aveau impresia (falsa ) ca se uita la ei.Concluzia:lumii ii place imperfectiunea.Perfectiunea intimideaza, te ascunzi cand(daca o vezi). Lasi pe altii sa constate perfectiunea!
Asta nu e un pamflet, doar e adevarat!
Succes!
Daca nu scoteai cosul, probabil (sigur), nu aparea acea pata. De obicei organismul stie ce are de facut!

| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

Multumesc de sfat si sprijin. Sper sa nu mai am si alte neplaceri. sad

| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

Desi, pe langa acea pata, mai am si semne, destul de multe... in fine...

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-as face atatea griji. Exista o teorie care explica ideea de vindecare prin Credinta(incredere). Chiar mi s-ar parea amuzant, sa intrebi pe orice om, cate imperfectiuni, defecte au! O sa ramai uluita! Important e sa ai si calitati, macar.Presupun ca ai calitati si ti le poti dezvolta!

7 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Du-te la farmacia de uz veterinar, ia mibazon si aplica acolo. Contine exagerat de mult antibiotic pentru. a trata si cea mai nenorocita acnee. In 4 zile maxim 7 o sa-ti treaca. Garantez.

| darkus14 a răspuns:

O sa dispara sigur, la cat timp depinde de ten, incearca sa folosesti cat mai putin fond de ten pe acea pata si incearca cu o creme hidratanta de obicei ajuta.

| BlondYAlex a răspuns:

Cum sa ramana pe viata? tongue Nu va ramane pe viata stai linistita, cu timpul se va estompa iar in cateva luni va deveni de abia vizibila. Pana atunci o poti acoperi cu makeupwinking Stai linistita, cate pete de genul nu am avut si eu, iar acum de abia daca se mai vad cele recente happy Sper ca te-am ajutat

| anonim_4396 explică (pentru BlondYAlex):

Da, m-ai ajutat. Multumesc. Ai 2 voturi de la mine.