| Popescu1Andrei2 a întrebat:

Am dintii destul de galbeni, ce mi-as putea face la ei ca sa-i mai albesc, in afara de albire la dentist?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintii ingalbeniti de tutun sau de altceva sunt dinti patati. orice nu functioneaza.ce vedem pe la tv sunt doar reclame sa isi vanda porcaria de marfa.la medic cu raze ultraviolete, mai multe sedinte.

| Kuroo a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu sau carbune vegetal

| PikaPikaChuChu a răspuns:

1. bicarbonat de sodiu functioneaza 10000% dar trebuie tratati regulat-are mama in bucatarie
2. ulei de nuca de cocos(tii in gura 30 de sec, sau il rontai daca e in stare solida)-se gaseste la plafar
3. regulile igienei: te speli de 2 ori pe zi, folosesti apa de gura(e vreo 30lei) sau ata dentara(15 lei la cora), clatesti gura dupa fiecare masa. Acum, normal ca e important si ce periuta dentara ai, eu folosesc una electrica, e mult mai eficienta
4. De preferat ar fi nu tu fumat nu tu cafea/cappuccino, ai prins ideea
5. Unii spun ca sa mananci anumite alimente si sa eviti altele ajuta
evita: sucuri de orice fel pe cat posibil, evita sa mananci carbohidrati(paine, produse de patiserie)
consuma mere, morcovi, citrice. chiar si guma de mestecat albeste dintii

Acum, bineinteles ca e importanta si o vizita la dentist sa iti recomande o metoda cat mai buna. Acolo in cabinet poate doar sa iti trateze dintii cu fluor si sa ti-i,, pileasca'' putin cu freza(nu sa taie din ei, ci doar sa plimbe putin pe suprafata lor. doctorita mea are un ac din ala special de plimbat pe deasupra dintilor pentru a ii curata un pic)
Incearca macar 2 metode din cate am enumerat eu
Bafta!

| Lands0fMancunia a răspuns:

Colgate White.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Sunt niste benzi care se lipesc pe dinti si ii albesc, gasesti online sa cumperi.La dentist nu stiu ce sa iti recomand.

| MayhemChimera a răspuns:

Hei.Si eu aveam acesta problema cu dintii mei acum ceva timp.Nu ii consideram atat de albi, pana intr-o zi cand am vazut la televizor un medic stomatolog care spune ca un periaj dentar nu trebuie sa tina mai putin de 3 minute.De aprox. o luna jumatate ma spal de 3 ori pe zi cate 4 minute si pot spune ca am dintii cu mult mai albi decat inainte.Consider ca 12 minute folosite pentru ingrijirea dintilor tai nu este un timp pierdut.Eu ca pasta de dinti folosesc Colgate, dar nu din aceea de albire ci normala.Incearca si tu metoda asta si vezi daca iti iese. Sper ca te-am ajutat big grin

| Rox1234 a răspuns:

Stai ca nu am inteles o.0 Vrei la dentist sau nu? :p poti incerca sa te speli cat de des posibil pe dinti cu o pasta buna..si sa freci destul de bine. Dupa fiecare masa.Si sa folosesti o apa de gura, ajuta! happy

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| EchkhardHN a răspuns:

Felatia