Întrebare recomandată | Krista1 a întrebat:

Am gasit o rochie de mireasa superba, care este si foarte ieftina ( este redusa 50 %) - http://www.imperiale.ro/product.php?id=327
Pe acest site se pot comanda masurile standard, nu fac modificari la rochie. Intrebarea mea este: cam cat costa sa modifici o rochie de mireasa in cazul in care nu mi se potriveste exact?

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Asta aflii doar daca te duci si intrebi la croitorie. Parerea mea este insa sa te duci efectiv in magazine sa cauti si sa probezi. Daca esti din Bucuresti sau din apropiere poti sa te duci in europa sau in dragonul rosu. In europa cel putin e plin de rochii de mirese.
Nu prea am mai intalnit croitori asa priceputi, care sa faca o treaba buna, mai ales daca ii dai si rochie de mireasa, cu atat mai mult trebuie sa faca treaba perfect.
Plus ca nu mereu ceea ce e in poze coincide cu realitatea. Pozele pot fi putin editate pentru a arata mai bine pe internet.

| Valentyna290497 a răspuns:

Depinde unde o modifici dar nu este foarte scump

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Mai bine mergi tu si iti iei una, e mai sigur. O vezi inainte sa o cumperi si vezi cum sta pe tine si daca materialul e de calitate sau nu.

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Mai bine, du-te la magazinul respectiv, întreabă şi probează happy. Dacă ai noroc, îţi vine şi cea pe care ai văzut-o. Eu cred că modelul acela are şi măsuri mai mari sau mai mici. Dacă nu, caută o rochie asemănătoare. Succes. Dă click pe funda din colţ :*winking Mersii :*!

| Biianca19 a răspuns:

Pai daca esti slabuta ti se va potrivi si nu va mai trebui sa faci modificari si cred ca se poate alege marimealaughing iar la bani e depinde si de modificari mai ales ca e o rochie cam mare dar mai bine intrebi la o croitorie si iti va spune un pret aproximativwinking

| 2dragalash20dragalash2000 a răspuns:

Foarte drăguță))

| Danyel11 a răspuns:

Mare atentie sa nu ai surprize. Am o prietena ce a comandat o rochie de mireasa de pe Internet si a primit cu totul alta...Si a durat aproape o luna sa o poata returna si o alta luna sa isi primeasca banii inapoi.