| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica intrebare. Am parul de lungime medie, trece putin de umeri. Il taiasem in scari, cu breton, dar asta in urma cu an. De atunci nu l-am mai tuns. (Trebuie sa mentionez ca atunci era foarte, foarte scurt, asa ca nu prea a crescut foarte mult de atunci.) Problema este ca e usor ondulat. Eu acum nu as mai vrea sa il tai din nou, fiindca vreau sa il las sa creasca. Motivul este ca nu imi sta absolut deloc bine cand il tin desprins, iar strans nu imi place sa il fac. Vreau sa il port liber, doar ca sta foarte naspa, fiindca e ondulat aiurea. Ce sfat mi-ati da? Sa il las asa sau sa il mai tund? Daca il mai scurtez putin, credeti ca prinde o forma si imi va sta ca lumea? Uneori ma enerveaza raud e tot ca nu imi sta...

4 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Cumpara-ti o placa de intins parul, si cand vrei sa il lasi desprins il intinzi cu placa

| daniel2588 a răspuns:

Foloseste o placa de par

| Gaboreanu_Elena_1991 a răspuns:

Scurteaza-l putin si intinde-l cu placabatting eyelashes

| Bianca_Andreea_1997_N0MK a răspuns:

Si eu la fel am parul, dar folosesc in fiecare zi placa. big grin