| EvelynSch a întrebat:

Am parul de un portocaliu deschis la radacini, iar in rest este un rosu spre portocaliu. M-am gandit sa mai deschid culoarea, sa ajung la un portocaliu frumos deoarece vreau ceva nou... totusi, nu stiu cum sa fac. Nu as face decolorarea la salon, asa ca m-am gandit sa folosesc vopseaua-decolorant Garnier Color Natural E 0 Super Blond care am auzit ca deschide nuanta parului fara a-l arde, sau as putea aplica doua cutii de un portocaliu deschis. Ce parere aveti? Suna mai okey treaba cu Garnier sau direct vopseaua? Voi ati incercat vopseaua-decolorant Garnier Color Natural E 0, arde parul?

Răspuns Câştigător
| daniel33441 a răspuns:

Orice vopsea arde parul.cea fara amoniac contine alte chimicale si mai periculoase din cauza ca trebuie sa inlocuiasca ceea ce face amoniacul.deci da... orice vopsea arde parul insa nu la fel de mult ca o decolorare.decolorarea scoate pigmentul din firul de par.decolorantul este o substanta foarte puternica.mult mai puternica decat vopseaua.depinde ce fel de rosu ai in par. daca este un rosu inchis ajungi cam greu la portocaliu.blondul argintiu foarte deschis are in componenta pigment albastru deci s-ar putea sa nu iti iasa ce doresti tu.alege un blond nuanta aurie.din nou spun daca esti rosu inchis va dura pana vei ajunge la o culoare dechisa.te poti vopsi o data pe luna ca sa nu arzi parul si folosesti o masca.nu te astepta sa ai rezultate imedietate.decolorearea prin vopsit dureaza.insa este mai bine decat sa folosesti decolorant. daca aplici doua cutii de portocaliu peste rosu nu rezolvi nimic. daca rosul este inchis nu se deschide cu portocaliu.tu trebuie sa scoti pigment nu sa adaugi pigment.deci te poti vopsi de mai multe ori in cursul a mai multor luni cu blond auriu pana se deschide parul si ai o nuanta uniforma abia apoi adaugi portocaliu.bafta

1 răspuns:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Care e firma mai buna, castigalaughing