| anonim_4396 a întrebat:

Am primit un lapte demachiant de la garnier, dar eu nu ma machiez.il pot folosi ca pe un gel de curatare a fetei?happy

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sigur. trebuie sa te demachiezi in fiecare seara chiar daca nu te machiezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Gelurile de curatare contin niste substante mai tari care curata pielea de puncte negre, sebum etc. pe cand laptele demachiant este pentru a demachia si hidrata. Gandeste-te la gelul de curatare ca la pasta de dinti. Ele doar curata.

| frostxtq a răspuns:

Nu il poti folosi ca gel de curatare a fetei, daca ar fi acelasi lucru cu demachiantul nu s-ar numi altfel.
Insa, nu trebuie sa te demachiezi ca sa folosesti un lapte demachiant. Il poti folosi in fiecare seara pentru a curata tenul. Pe parcursul zilei tenul se incarca de praf si particule de mizerie. Incearca sa il folosesti intr-o seara folosind discheie demachiante sau vata. Ai sa vezi ca dupa ce iti cureti toata fata, discheta nu ramane curata.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Gelul de curățare îți va curăța porii în profunzime, însă poți folosi demachiantul dimineața și seara pentru că pe față se adună impurități, de aceea se formează și punctele negre și este recomandat să ne „demachiem" zilnic indiferent că folosim sau nu produse de machiaj pentru a avea tenul cât mai curat. pupici