| Raisa99 a întrebat:

Am vrut sa fiu imbracata cat mai corect pentru scoala asa ca mi-am luat un tricou alb si o fusta neagra de la bershka cu niste opincute negre.
Este ok? As mai vrea idei despre cum as putea sa ma imbrac adecvat pentru scoala.

2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

E ținuta clasică de școală, e okay. Merge o cămașă mai bine dacă vrei să fie "mai de școală".
Orice combinație de negru cu alb merge, dar și bleomarinul e foarte okay. Pantaloni negri, cămăși, bluze și tricouri albe + un cardigan sau un sacou negru și ești okay. Deși personal prefer culorile mai vesele, dar după cum am zis, depinde cât de "de școală" vrei să pari.

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Ţinuta asta este foarte ok dar o cămaşă arată puţin mai academic.