| F1rstBlooD a întrebat:

Are ceva daca folosesc fixativul zi de zi, daca da in ce mod? (p.s. eu ma spal zi de zi dimineata de fixativ si dupa mil fac iar)

Răspuns Câştigător
| F1rstBlooD explică:

rolling on the floor păi specifică și tu altădată!
Și are aceleași substanțe chimice care dăunează și părului scurt, ce contează! laughing
Și nu te mai spăla în fiecare zi pe cap(din nou îți zic oh go on ).
Și încă o chestie.Vezi că astea duc la chelire, și vorbesc foarte serios. Eu cred că ști și tu căderea aia excesivă a părului la bărbați, cand chelesc chiar pe mijlocul scalpului. Fratimiu își dădea cu gel în fiecare zi, de pe la 16 ani, și pe la 18 ani a început să i se rărească părulwinking așa că asta e tot ce pot să îți spun!

5 răspunsuri:
| alecsa91 a răspuns:

Buna!
Fixativul piate dauna, ai auzit de asta?
Si ne miram de ce ne cade parul...
Si foarte rau faci ca te speli pe cap zilnic. Nu il lasi deloc sa respire...
Sfatul meu ar fi sa renunti la el (sau sa il folosesti doar rar, la ocazii)...
Si da! Foloseste masca de par preparata acasa, macar odata pe saptamana!
Nu ti-am zis cu rautate, ci ti-am vorbit ca de la fata la fata.
Si eu imi iubesc parul si nu ti-as da vreun sfat rau!
Succes!

| F1rstBlooD explică (pentru alecsa91):

Aaa., sunt baiat dracuuu laughing), am parul de 4-5 cm in cam si de obicei il las cam pana la 6-7 atatttt, cad imi creste mai mult il tai la 3-4 laughing) spunem pentru baiat nu pentru fata, da stiu pentru fata nu e bine sa iti dai mereu parul cu fixativ

| irinuk28 a răspuns:

Vai ce haos în capul tău!
În primul rand, da are ceva.
Fixativul are numai substanțe chimice în el, doar nu crezi că astea îi fac bine părului, mai ales dacă e folosit zilnic, ia gandește-te;)!
Sfatul meu e să te gandesti să îți mai faci și alte coafuri, care nu necesită fixativ.
Eu foloseam mult placa de întins, apoi am observat cum se degradează părul, și am renunțat înainte sa fie prea tarziu, ca să zic așa.Asta nu înseamnă că nu mai folosesc placa deloc, dar asta doar cand e chiar nevoie.Sunt sigură că și tu ai putea să faci sacrificii pentru păr.
Așa nu mai trebuie să te speli în fiecare zi pe cap, nu e indicat.
Acum tu decizi, dacă ai vrea să îmi urmezi acest sfat, ar fi perfect!
Uite și o dovadă!
http://sanatate.bzi.ro/cateva-greseli-de-ingrijire-a-parului-16166
Pa, pa!

| F1rstBlooD explică (pentru irinuk28):

Aaa., sunt baiat dracuuu laughing), am parul de 4-5 cm in cam si de obicei il las cam pana la 6-7 atatttt, cad imi creste mai mult il tai la 3-4 laughing) spunem pentru baiat nu pentru fata, da stiu pentru fata nu e bine sa iti dai mereu parul cu fixativ, ce mi-ai dat tu acolo e pentru fete laughing

| F1rstBlooD explică (pentru F1rstBlooD):

rolling on the floor păi specifică și tu altădată!
Și are aceleași substanțe chimice care dăunează și părului scurt, ce contează! laughing
Și nu te mai spăla în fiecare zi pe cap(din nou îți zic oh go on ).
Și încă o chestie.Vezi că astea duc la chelire, și vorbesc foarte serios. Eu cred că ști și tu căderea aia excesivă a părului la bărbați, cand chelesc chiar pe mijlocul scalpului. Fratimiu își dădea cu gel în fiecare zi, de pe la 16 ani, și pe la 18 ani a început să i se rărească părulwinking așa că asta e tot ce pot să îți spun!

| Dasija a răspuns:

Poti sa iti degradezi firul de par daca folosesti prea des fixativ. Ai grija ca atunci cand te dai cu fixativ sa nu atinga scalpul pentru ca poate duce la infectie.