| Mariana155 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc insa nu stiu cum. care credeti ca sunt mai dragute : satenele, brunetele, roscatele sau blondele? PS: am ochi albastrii.

15 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Tu-ţi dai seama că întrebarea ta n-are niciun sens?
Întrebi nişte necunoscuţi cu ce nuanţă ţi-ar sta bine. Atât de inteligent.

| aditimus a răspuns:

La ochi albastri merge bruneta/blonda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii care e faza. Exista si frumoase si urate. Urate brunete, frumoase brunete si tot asa. Ideea e sa-ti stea tie bine.
De exemplu cosmeticiana mea era satena si mi se parea foarte neglijenta ca aspect, s-a facut roscata si nici ca am mai recunoscut-o, ii statea genial.

Blondul mereu indulceste dar sa nu te faca prea stearsa, depinde si de nuanta aleasa.

Eu am fost mereu roscata si imi placea cel mai mult, imi da energie si merge la tenul meu alb cu ochi albastrii. Deci ti-as recomanda daca-ti place thinking

Iar brunet, inaspreste foarte mult. Si uneori te face foarte palida, moarta. Si daca tu naturala esti blonda si te faci bruneta ...iese cam dezastru.

Trebuie sa te joci cu nuante apropiate, nu neaparat la extreme ca sa fii mai sigura ca o sa-ti stea bine.
Tu acum ce culoare ai parul si cum il ai natural?

| Mariana155 explică (pentru anonim_4396):

Natural este saten, si m-am vopsit de cateva ori bruneta si imi statea bine, si habar nu am daca mi-ar sta bine roscata sau blonda pentru ca am si fata ovala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariana155):

Http://xmakeupyourmindx.blogspot.ro/2012/09/review-tried-and-tested.html poate iti place asa. Nu prea are legatura fata ovala, ea teoretic e perfecta pentru orice tunsoare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce culoare are tenul tau, care este culoarea ta naturala. DAca esti bruneta si vrei sa te faci blonda sau invers - ca un exemplu, ti-ar sta rau, pentru ca sunt doua extreme, insa nici asta nu e o regula, de exemplu interpreta Morticiei Addams din serialul Familia Addams din 1964, desi era blonda, ii statea nemaipomenit bruneta. Deci doar daca as vedea o poza cu tine as sti sa dau un raspuns cat de cat adecvat intrebarii tale.

| LoveTenis a răspuns:

Ai putea sa faci o combinatie, adica un blond cu cateva nuante spre saten! https://www.google.ro/......ps?/search are un pic de ombre(umbre)! Sau daca nu vrei asa ai putea blond pentru ca blondele cu ochii albastri sunt cele mai dragute! Fundita?:)

| BlacK_8915 a răspuns:

Bruneta sau blonda sau fate blond pui(mai inchis spre brunet)

Multa bafta, PACE!

| lucian69 a răspuns:

Blondawinking sau bruneta, dar merge mai bine blonda cu ochi albastri. Bafta!

| Dyanita a răspuns:

Eu zic ca blondul este o culoare ce re intinereste si merge cu ochii albastri. Brunetul imbatraneste.

| GeorgyyyBuaa a răspuns:

Brunetele sunt mai ok.

| Roderickxd a răspuns:

Brunetele sunt cele mai dragute