| theBestGood a întrebat:

As vrea sa slabesc... dar nu stiu cum. Nu ma pot abtine de la cartofii prajiti, ce ar trebui sa mananc? Va rog spuneti-mi, cum pot slabi 10-15 kg fara sport, dar rapid? Sau stiti niste pastile, pentru cei de 14 ani?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Fara sport nu poti sa slabesti. Mananca sanatos. Fara prajeli, sucuri acidulate, dulciuri din comert, fastfood, etc. Bea multa apa, mananca legume, carne la gratar, fructe, dulciuri facute in casa si fa sport.
Nu recomand pastilele. Ai 14 ani! Nu poti sa-ti misti fundul sa faci cateva exercitii? Esti prea comoda si se vede ca nu iti doresti cu adevarat sa slabesti.

| Kia366ʰ a răspuns:

Nu iti recomand pastile, slabeste sanatos.
Daca vrei sa slabesti rapid, ai nevoie si de sport. Insa, daca nu te grabesti, mananc sanatos.
In primul rand ai nevoie de ambitie, ceea ce nu ai in momentul de fata, din moment ce nu accepti sa te abtii de la ce nu ai voie! Gandeste-te mai bine la asta.
Deci, ca sa slabesti trebuie sa mananci foarte sanatos. Mananca fructe/legume, feliute de carne de vita la gratar, legume fierte/la gratar, somon, ton la conserva, supe, bea multa apa si pentru a-ti accelera metabolismul poti bea 1-2-3 cani de ceai verde pe zi, nu mai mult, 3 sunt suficiente.
Mananca diversificat si in portii mici pe durata intregii zile, si incearca sa te abtii din a manca seara, inainte de culcare.

| CrinaCri a răspuns:

Ceai verde happy