| mardeamor a întrebat:

As vrea sa stiu de ce cu orice ruj ma dau dupa o ora asa se fac buzele urate uscate se strange ruju asa urat ce pot face? am incercat toate felurile de rujuri cu ce sa ma dau sa nu mai am buzele asa uscate? as vrea sa arate frumos mai mult timp...

Răspuns Câştigător
| SweetiMary a răspuns:

Bună draga mea! Se face asa din doua cauze
- Rujul e prost
- Buzele nu sunt hidratate bine
Sfatul meu, hidrateaza-ti în fiecare seara bine buzele, inainte dati cu o periuta de dinti usor pe ele pentru a elimina pielea moarta de pe ele apoi dă cu o crema bună pe ele. Dacă nu functioneaza schimba rujul și ia unul bun de firma! Sper că te-am ajutat! Pupici multi :* :*

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Foloseste strugurel sau primer inainte sa te dai cu ruj.
Daca nu functioneaza, schimba rujul. Este posibil sa fie din cauza calitatii proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, noaptea cand mergi la culcare da-te cu crema de galbenele sau ulei de cocos pentru a-ti hidrata buzele. Poti sa te dai cu oricare alta crema pentru hidratare si uleiul de cocos poti sa il intizi si peste ruj, are efectul unui luciu de buze.

| kiri11 a răspuns:

Cumara-ti un ruj mai bun! big grin Aceeasi problema o aveam si eu cu unele rujuri big grin

| Coi_Campitanu_1974 a răspuns:

1.Poate esti alergica la ceva din ruj
2. Aplici cumva foarte mult ruj?
3.Ai incercat sa mergi la un doctor?
4.In orice caz incearca un strugurel.
5.Rujurile sunt de la aceiasi firma?
6.De cand se intampla asta cand aplici rujul/cand ai observat?
Raspunde la aceste intrebari si cred ca te voi putea ajuta.