| Pascariu_Culita_1957 a întrebat:

Astazi am primit o geaca de la HM si imi este mica.As vrea sa o schimb cu o marime maim mare! Am sunat la firma si mi-au spus ca mi-au creat un voucher.Au spus ca trebuie sa-l caut in magazinul meu HM si nu-l gasesc.Imi putei explica pas cu pas ce trebuie sa fac ca sa returnez produsul? Va rog mult

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti informatii despre retur in link:https://www2.hm.com/ro_ro/customer-service/returns.html

| AutumnDay a răspuns:

Buna! Ca sa returnezi coletul, suna la Cargus(https://www.urgentcargus.ro/). Gasesti pe site numerele de telefon. Le spui ca vrei sa returnezi un colet catre H&M. Ambaleaza coletul in punguta in care a fost sau in orice altceva, lipeste foaia aia din colet pe cutie, baga in cutie fisa de retur. Cei de la CArgus iti ridica in 1-2 zile coletul de acasa. Nu primesti nicio foaie. In o saptamana ajunge coletul la H&M si ei iti vor returna banii intr-un cont. Nr. de cont il completezi in contul tau online.
Iti vor inapoia banii, dar cu 5 lei mai putin, acestia reprezentand taxa de retur.