| Beea5654 a întrebat:

Batoanele Fitness de la nestle ingrasa?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

La cate prostii se baga acum in alimente si in produsele comestibile te mai intrebi daca le poti consuma... Si ce daca scrie Fitness, inseamna ca sunt sanatoase si te tin in forma si nu ingrasa!? Stiu ca antrenoarea mamei mele nu o lasa sa consume asa ceva dar in schimb ii spune sa isi prepare batoanele singura, sa fie sigura ca sunt fara E-uri. Nu tot ce nu ingrasa e sanatos, majoritatea creandu-ti alte probleme, cum ar fi diabetul daca aceste alimente sunt consumate pe o perioada indelungata de timp si in exces. 1 baton Nestle contine extrem de mult zahar, la fel ca si Cola. Numai bine!

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Orice chestie consumata in exces ingrasa, dar daca mananci normal si cate un baton sau doua pe zi nu patesti nimic.

| Pricked a răspuns:

Alimentele nu se impart in cele care ingrasa si cele care nu ingrasa.
Ce crezi, ca daca mananci un baton dintr-asta, maine o sa ai un kg in plus?

| PedoBarbie a răspuns:

Probabil că nu dacă se numesc Fitness.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, nu nu ingrasa.

| pufuletziii a răspuns:

Nu ingrasalaughing)). Doar nu se numesc FITNESS degeaba.

| Dayuuum a răspuns:

Nu ingrasa. Odata ce sunt 'fitness' nu ingrasa. Ajuta la digestie cel mai probabil happy.

| Crouky a răspuns:

Orice ingrasa daca faci EXCES! Funda?

| alexxftwnr1 a răspuns:

Desigur ca ingrasa, de aia se numesc fitness.