| Marius1789 a întrebat:

Brățările se pun la mâna dreaptă sau stângă? Eu port și ceas și aș vrea să știu la ce mână trebuie să mi-o pun.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu este o regula, dar daca esti dreptaci, la mana dreapta si invers. Ceasu mereu se poarta pe stanga, daca ai ceas la mana automat bratara pe dreapta, daca nu ai ceas automat si bratara se duce pa mana stanga

| scully a răspuns:

Nu are importanță. De obicei se poartă la mâna opusă celei pe care o folosești de obicei. De ex. dacă ești stângace, e posibil să îți vină mai ușor să te închei la ceas sau la brățări cu mâna stângă, deci le porți pe mâna dreaptă. Eu personal le port cum se nimerește. Chiar nu observă nimeni detaliile astea.

| modjolica a răspuns:

De obicei ceasul se poarta pe stanga iar bratarile pe dreapta, da nu-i ceva neaparat decat daca te intalnesti cu presedintele. Daca vrei sa le porti in fiecare zi gen scoala, strada, acasa, club, poti sa le porti cum iti place si cum te simti mai bine