| MadalinaRalu a întrebat:

Am 12 ani si vreau sa arat mai bine.Am sani foarte mici,ce sa fac ca sa ii am mai mari? Sunt slaba,am 1, 36 cm. si 30 Kg.Cum sa ma ingras? Nu am haine multe si sunt cam largi pe mine, parintii nu prea imi cumpara haine.Cum sa ma imbrag frumos si ieftin? Am parul putin mai jos de umeri, este taiat in scari si sunt bruneta.Ce sa fac ca sa am parul fin si lucis?. Va multumesc! Sper sa ma ajutati repede!
Fundaawinking

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Daca vrei sa te imbraci frumos si ieftin, cauta haine prin second hand-uri. Eu imi iau multe de acolo si sunt chiar super ok daca petreci putin timp sa le alegi. Toata lumea stie ca ma imbrac misto big grin Sa fii atenta, cand iti atrage atentia ceva, uita-te bine sa nu aiba pete, rupturi si chestii d-astea. Ultima data cand am mers, eu si sora mea ne-am luat o gramada de haine, am gasit un hanorac super misto la un leu, rucsac de blugi cu floricele la 3 lei, geaca de blugi la 5 lei, pantaloni cu un imprimeu super misto la 2 lei si altele. Mai ales daca esti din provincie le poti gasi fara probleme asa ieftin.

3 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Cum ai vrea sa arati la 12 ani? ca la 15-16 straight face lol, fetele in ziua de azi.

| roxanaandreea a răspuns:

Dar cat de mari ai vrea sa ai sanii la 12 ani? Eu merg pe 17 si pot spune ca am sanii destul de mici si nu ma plang, decat sa am dureri de spate si sa nu pot sta pe burta din cauza lor mi-e mult mai bine asa. Iar la varsta ta sa te preocupe asa mult aspectul asta mi se pare cam ciudat. Nu ai ce sa faci sanilor sa creasca decat sa astepti si sa vezi cum cresc ei normal, odata cu varsta. De ingrasat te ingrasi daca mananci nesanatos, consistent si la ore neadecvate, ceea ce nu-ti recomand, mai bine mai slabuta asa cum esti. Ca sa te imbraci frumos si ieftin cred ca e ideal daca ai lua haine foarte simple, deci prin urmare ieftine, si le-ai transforma tu acasa asa cum vrei tu ca sa devina frumoase si iesite din comun iar in acelasi timp originale. Iar despre par depinde de ce fel de par ai, daca il ai aspru n-ai sa-l ai foarte fin niciodata iar lucios il poti avea folosind diferite balsamuri sau...I don't know. Oricum, la 12 ani n-ar trebui sa te preocupe atat de mult aspectul. Succes cu asta!

| diasasak a răspuns:

Nu poti sa-ti modifici aspectul exterior doar pentru ca sa pari mai mare- sanii, talia, parul. fiecare varsta cu frumusetea ei. daca vrei sa ai haine mai frumoase poti sa-ti iei din idm sau de la 13 lei si sa le aplici diverse accesorii luate din dorali foarte ieftin, s-o iei mai incet ca sa-ti cultivi bunul gust si sa le poti asorta, nu sa-ti cumperi de fiecare data altele.