| SelenatorNo1 a întrebat:

Am aproape 12 ani și au început sa îmi placa machiajele, sa îmi aranjez parul cu placa, sa ma îmbrac la moda și cool dar am o întrebare, la școală avem voie sa ne loc pantaloni scurți dacă sunt albaștri, dar eu am picioarele puțin grăsuțe. Credeți ca o sa se facă mișto de mine dacă merg în pantaloni scurți? P.S. Aproape toate fetele vin în pantaloni scurți și picioarele lor mi se par mai slabe. Și mai am o întrebare, știe cineva vreo dieta la care sa se vadă rezultate rapide? Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Oanna96 a răspuns:

Daca esti putin mai plinuta nu este nicio problema.Iar pentru slabit e putin mai dificil, pentru ca slabesti foarte greu in acea zona. Daca totusi o sa te duci in pantaloni scurti sa alegi lungimea potrivita.Ai grija de tine si sa inveti pentru scoala puiule.Pentru astfel de lucruri ai timp destul.

27 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce griji au copiii la 12 ani...

| Kaℓi a răspuns:

Oh, daca ai aproape 12 ani, sigur!
Si daca pantalonii sunt albastri!

| Drimmero a răspuns:

Se stie, fetele ne vad rivali, nu parteneri! Daca spunem ceva la adresa femeii, imediat suntem pusi la colt si executati, dar daca o femeie spune ceva la adresa unui mascul si generalizeaza, ar trebui noi sa fim aia care sa tolereze si asa ceva. Pana la urma, sunt d-ale noastre/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca te uiti bine la °feministele° din ziua de azi majoritatea sunt femei singure, grase si urate care mor daca un barbat spune de o femeie ca e buna daramite sa zica ceva ca Oana. Dar am vazut acest stereotip mai mereu. Sunt ofticate ca nu le baga nici un barbat in seama si or sa moara intr-o casa plina de pisici si sunt ofticate chiar si pe alea care au atentie facandu-le naive sau mai stiu eu ce pentru ca nu gandesc la fel ca ele. Nici nu intru in subiect mai mult ca e plictisitor rau.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ai ceva cu Oana? Bwuahahaha, ai zis in mare partea adevarul, mi s-a luat de feministele astea ''atot-stiutoare''!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am nimic cu ea laughing.Am zis ca un barbat in ziua de azi e nenorocit de feministe doar pentru ca e barbat, daca mai zice ce a zis Oana mai sus e omorat cu pietre.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce repede ii tii tu partea lui Oana. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nici nu o cunosc, habar n-am cine e, nu am cum sa-i iau apararea. Am intrebat doar, gelozia te-a dat gata din cate vad/

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Bwuahahahaha, mai ales daca sunt feministe inraite, ultras pe viata lor rolling on the floor))

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

What.''gelozia''? laughing ntz ntz, n-ai nimerit de data asta!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar voiam sa spun " vrajitoarea din Oz face spume ca acorzi atentie altei fete" laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Tu ai ce ai cu ea laughing)))

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma amuza ofticatele, nu pot rezista ce sa zic laughing.

| Oana92 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca nu primiti un block/ignore de la ea pentru ca sunteti de acord cu mine n-are farmec discutia asta! Oricum, imi place sa vad ca starnesc atatea valuri laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Oana92):

Eu deja am pentru ca moare de ciuda cand un baiat nu e de acord cu ea. Drimmero mai sus nu are pentru ca e de acord cu ea, in cele mai multe cazuri. Asta spune multe despre increderea ei in sine, presupun.

| Drimmero a răspuns:

Si apoi vin sa intrebe pe TPU daca au ramas gravide, ce natarai!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Pica usor fraierele. Desteptul este barbatul, el incearca, le pipaie pe fund pe sani. Si ele fiind slabe de memorie, cedeaza. E o vorba: cainele daca vede usa deschisa, nu intra? Asa si baiatul.

| Holy2010 a răspuns (pentru Florentina9210):

In concluzie barbatii sau baietii in cazul asta si in opinia ta...sunt caini, animale fara intelect sau discernamant. Suntem oameni si indiferent ce ii fluturi pe la nas un barbat trebuie sa fie decent. Nu exista scuza!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Holy2010):

Nu toti detin aceasta ''decenta''. Scuza-ma!

| Holy2010 a răspuns (pentru Florentina9210):

E adevarat. Pacat ca trebuie sa ii suportam in societate cand locul lor e in padure sau in grajd dar pentru asta exista legi si puscarii. In orice caz nu e moral sau corect sa dam vina pe victima.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Holy2010):

Ca bine zici! '

| Oana92 a răspuns:

...si toti se mira cand apare un profesor care si-a violat elevele. Pai la ce atmosfera de club e acolo...

| Oana92 a răspuns:

Se vor gasi destui care sa sara cu gura si pe mine. Nu as vrea sa se inteleaga ca justific cumva violurile, dar cand te duci la scoala mai mult dezbracata, mai ai si atitudinea de fetita obraznica prinsa intr-un corp de semifemeie si pe deasupra iti plimbi fundul si buretii din sutien prin fata profesorilor si a colegilor nu te poti astepta decat sa starnesti fanteziile pedofile ale unor cretini. Sau sa ii faci sa creada ca tu asta iti doresti.
Mna...mergi la ora de sport in pantaloni scurti si intr-un tricou minuscul si fa aplecari &co si apoi mira-te ca proful umbla cu erectia cat casa. Mai lipseste o acadea linsa ostentativ si gata filmul p*rno. Na, ca i-am dat si idei la asta mica laughing

Eu una am vazut in facultate tinute mult mai decente decat la fetele de generala. De liceu nici nu mai vorbesc, ca acolo e un real bordel.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Oana92):

De necrezut, o fata care intelege chestiile astea. Le-am vazut pe toate, pot sa crap linistit acum laughing. In America e mentalitatea asta ° poate sa umble si in pielea goala pe strada, nu are voie un barbat sa se gandeasca macar la ea daramite sa faca ceva °. Prin "sa faca " ma refer sa ii zica ba ° mai panaramo ° sau °ce faci pisi °. Stiu ca vor fi tampiti care vor comenta despre asta. Acolo in licee a fost interzis la fete purtatul de pantaloni yoga. Cand ieseau la tabla fetele, baietii uitau sa mai scrie laughing. Depinde acum de perspectiva. E vina lui ca e tanar si plin de hormoni? E vina ei ca vrea sa poarte asa pantaloni? CIne stie.

| Oana92 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cand adopti o anumite tinuta si un anumit comportament (pentru ca nu e vorba doar de haine, e vorba si de atitudinea pe care o ai cand porti acele haine)iti asumi si consecintele. Asta nu inseamna sa iti pui un sac si sa te incui in casa, dar inseamna sa ai decenta...
Daca baietii ar veni la scoala fara tricouri si ar etala ceva grupe de muschi foarte bine lucrate, ar zambi frumos si ar face ochi dulci profesoarelor/colegelor sunt convinsa ca si fetele ar uita sa mai scrie. Ca de aia avem ochi, sa admiram cu ei laughing

| daniel33441 a răspuns:

Dieta fa temele si lasa prostiile.copile la 14 ani aveti numai prostii in cap

| Bibica240 a răspuns:

Buna!
In primul rand nu te mai machia! Nu te supara, cand vei creste vei regreta!
Eu nu cred ca iti trebuie o dieta! Si eu eram mai plinuta (inca mai sunt), incearca sa iti iei niste pantalonii in zona genunchilor!
Funda please!