| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un palton de la Bershka si desi l-am probat in magazin, acasa mi s-a parut totusi cam mare.Am facut prostia sa ii dezlipesc pretul in lei de pe eticheta dar etichetele originale au ramas atasate.E posibil sa mi-l primeasca inapoi si sa iau altul in schimb? Ce credeti? Ati mai returnat haine care nu va veneau? multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te in magazin ca sigur ti-l schimba, daca ai si bonul cu atat mai bine.

4 răspunsuri:
| Nicolae207 a răspuns:

Buna!
Daca pe acel palton a ramas un cod de bare ramas pe el, acela poate fi identificat cu usurinta de catre magazin, si sunt sanse foarte mari sa il poti schimba. Daca totusi nu are un cod de bare pe el macar, du-te la magazin ca oricum nu iti vine si poate o sa ti-l schimbe si in aceasta situatie, deoarece stiu ca are si o eticheta pe interiul paltonului.
Mult succes!

| Lalapisicutzalbe a răspuns:

Nu ti-l primeste inapoi daca nu mai are eticheta originala pe el.

| Rockfary a răspuns:

Ei ar mai trebui sa aibă etichete similare cu cea pe care tu ai dezlipit-o. Ai facut bine ca nu i-ai rupt si eticheta. Ai sanse sa iei altul in schimb daca mergi cu produsul înapoi si cu bonul fiscal.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Rockfary):

La asta ma gandeam si eu, ca oricum eticheta aia era lipita de ei in momentul in care au adus marfa, dar totusi tine de amabilitatea lor daca vor sa il schimbe sau nu.