| AnaTivadar a întrebat:

Buna!
Am nevoie de ajutor. Am niste cearcane urate rau, nu stiu cum sa fac sa scap de ele, nici nu stiu care e cauza lor, nu sunt bolnava, am o alimentatie sanatoasa si fac sport 6/7 cel putin o ora pe zi. Cum as putea scapa de ele?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Fa-ti un test si de colesterol.

| Rebecca123 a răspuns:

Cearcanele pot aparea din mai multe cazuri depinde de organism si persoana.Pot aparea si de la stres, prea mult calculator/tv..etc,lipsa de lichide sau nu te odihnesti destul. Daca ai pungi sub ochi, pune-ti felii de castraveti si stai cam 10 minute.Altfel de cearcane cum ar fi rosii, albastre, move de la circulatie, incearca cu ceai negru.Dar in primul rand hidrateaza-te bea multe lichide si dormi destul.

| AnaTivadar explică (pentru Rebecca123):

Cred ca deja sti raspunsul. stau destul de mult la calculator, si da, ma hidratez destul. Sunt cearcane albastrui spre mov. Multumesc

| Aiden a răspuns:

Uite răspunsul meu (primul) la aceeaşi întrebare.
https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20130708040035AAirpDs