| Pentrucaasavreaea a întrebat:

Am o foarte mare problema, parul meu este drept(foarte drept) zici ca e facut cu placa si nu imi place fiindca sta lipit de cap... As vrea sa stea mai ridicat, mai umflat si cand il fac cret sa stea. Cu ce sa ma dau pe par? Ce imi recomandati?
P.s. NU vreau sa imi spuneti sa il fac permanent!

Răspuns Câştigător
| IvanIoana a răspuns:

Eu folosesc tot placa pentru a-l face mai cret. poti gasi metode pe YouTube!
https://youtu.be/8Y2kMXdcZbU?t=87
Cauta aici! Sper ca ti-am fost de folos!

5 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Toate prietenele mele isi doresc sa aiba parul drept.Mie mi-ar placea sa am parul tau.Eu il am ondulat si ma chinui sa il am drept.Il dau in fiecare zi cu placa.Pur si simplu asa e parul tau. Fetele care au parul cret vor sa il aiba drept iar cele care il au drept il vor cret. Daca vrei sa ai parul mai ondulat fa-ti codite impletite, foloseste drotul, puneti bigudiuri in cap, foloseste un sampon pentru volum.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Balsamul cica ofera volum insa ingrasa parul in ultimul stil. ai putea incerca o masca de volum
foloseste o coafura care te avantajeaza

| EmmaDMX a răspuns:

Cand te speli pe cap incerca sa-ti usti parul cu capul in jos. La fel poti face si cand te piepteni. De folos iti mai poate fi si pudra de volum sau o tunsoare in scari.

| SuziR a răspuns:

Poți să îl tapezi cu piaptănul iar după să îl dai cu spumă sau fixativ happy

| SuziR a răspuns:

Il tapezi iar dupa il dai cu spuma sau fixativ