| Jroxi a întrebat:

Am o mare problema cu tenul meu, mi se decojeste pielea de pe fata si se vede foarte urat. Tin sa precizez ca folosesc crema pentru protectie solara. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o crema exfolianta (Avon) ea va indeparta pielea moarta astfel tenul va devenii curat. Sa nu cumva sa te decojesti inrautatesti situatia

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna! Foloseste un exfoliant, face minuni! Acesta trebuie folosit o data sau de doua ori pe saptamana.Recomand exfoliantul de la Bioten, este ieftin si bun.Iti umezesti fata cu apa si iti distribui pe fata exfoliant, nu trebuie sa fie foarte mult dupa care masezi fata (nu o freca!) si indepartezi totul cu apa. Aplici apoi o masca hidratanta, poti sa aplici decat niste miere pe fata si sa stai 10-15 min cu ea, este foarte buna pentru cosuri si hidratare.Aici gasesti alte masti foarte bune: http://www.divahair.ro/.......Foloseste dupa o crema hidratanta (recomand Nivea, Elmiplant, Garnier) si ai terminat!

| Tinna666 a răspuns:

Este foarte important ca inainte sa te expui la soare sa iti exfoliezi pielea si sa te hidratezi bine.niciodata nu e prea tarziu pentru o exfoliere, asa ca daca te decojesti poti folosi zat de cafea si ulei de masline pentru exfoliere happy