| LoveMeForMe a întrebat:

Am o problema. Sunt blonda, de curand m-am vopsit un blond foarte deschis si am parul lung, mai jos de umeri. De la un timp, cand ma spal pe par, dupa aprox. 2 zile dupa ce m-am spalat devine foarte uleios si nu sta foarte bine e ceva gen lipit de cap... Parul meu e des si stiu ca asa se intampla dar inainte a treia zi dupa ce ma spalam statea inca ok deci nu era lins. E din cauza cum m-am vopsit? Pentru ca a fost prima oara cand m-am vopsit si vreau sa stiu daca exista tratament sau sampon. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| amaadina a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu vopsitul, probabil doar cu caldura. Eu zic sa incerci un sampon pentru parul gras, iar daca nu merge, sa mergi la medic. Cunosc pe cineva care avea probleme mari cu parul, trebuia sa se spele tot la 1-2 zile, ceea ce este foarte nesanatos, a mers la medic, i-a dat ceva solutii si acum e ok. Se spala pe cap cam la 3-4 zile.