| TasieSimona a întrebat:

Am o rochie lunga care trebuie scurtata. Mentionez ca jos, are un fel de closuri, tivul fiind facut cu guta. Cunoasteti in Bucuresti o croitorie care sa lucreze cu asa ceva? Am fost la foarte multe croitorii si nu ma pot ajuta. Multumesc

3 răspunsuri:
| Cat a răspuns:

Buna, Simona!

Incearca sa le trimiti un e-mail sau sa ii suni pe cei de la http://atelier-croitorie.ro/

Avand in vedere faptul ca ei colaboreaza si cu magazine, unele dintre ele comercializand si produse couture, poate te pot ajuta.

Eu personal nu am apelat inca la serviciile lor, dar am citit recenzii de bine despre ei. Dupa cele mai recente experiente ale mele cu croitorii ramase din vremea comunismului, care se incapataneaza sa supravietuiasca in ciuda atitudinii neprofesioniste fata de clienti si a tarifelor foarte mari practicate, ei sunt urmatorii la care imi voi duce hainele la scurtat / ajustat.

In cazul in care ei nu te pot ajuta, solutia cred ca ar fi sa iei la rand croitoriile care au date de contact disponibile online si sa afli telefonic daca se ocupa si de problema ta.

| Biancaveve a răspuns:

Pai cauta pe net.Sau de pe siteurile astea ia un nr de tel si intreaba.Succes!
FUNDA?

| Saramarinescu a răspuns:

Buna, Simona. Incearca sa mergi la www.ballerina.ro. Au reusit de fiecare data sa ma scoata din astfel de situatii, reusind sa devina un atelier de Croitorie de suflet pentru mine.