| trasten a întrebat:

am parut foarte gras si cret, as dori niste produse pentru par pentru indreptat, crema am vazut ca ar fi cea mai buna pentru acest tip, un sfat ceva?

4 răspunsuri:
| Jager a răspuns:

Incearca sapunul cu sulf. Reduce cantitatea de sebum. Du-te la orice farmacie si cauta sapunul cu sulf de la Ortos [cred ca e mai bun]. Te speli cu el o data pe saptamana [nu mai mult]. Samponul nu-l mai folosesti pana nu vezi semne de normalitate a parului.

Iar pentru par cret poti folosi uleiul de masline. Este considerat cel mai bun balsam natural pentru par. Se aplica in strat subtire pe pielea capului si pe firele de par. Se acopera capul cu o folie, apoi cu un prosop si se lasa sa actioneze un timp cat mai lung, de la o ora la cateva ore. Apoi se spala parul cu sampon si se clateste bine cu apa calduta. Daca uleiul de masline este folosit drept balsam se poate lasa sa actioneze doar 5-10 minute. [ASTA DUPA 2 ZILE CE AI FOLOSIT SAPUNUL CU SULF, NU INAINTE].

| Jager a răspuns (pentru Jager):

*fara sampon, doar il clatesti cu apa.

| trasten explică (pentru Jager):

Da stiu, chiar iti multumesc pentru sfat, am incercat o gramada de sampoane de genul, dar degeaba, imi trebuia mai mult o ceara ceva sa-l aranjez macar.