| Anda112 a întrebat:

Am pielea destul de deschisa la culoare,pe langa faptul ca ma deranjeaza ca se vad multe imperfectiuni,cum ar fi de la epilare, am si venele foarte vizibile in zona din spatele genunchilor. Nu sunt varice, ci doar vene albastrui vzibile, nu umflate. Ce e de facut? Cum pot avea grija de pielea mea alba..sa arate imaculata.

4 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Ar trebui să îi aplici câteva tratamente(în special naturiste, sănătoase)dacă o vrei imaculată. Apropo, venele acelea se numesc varice happy

| Anda112 explică (pentru FineBroAndy):

Nu sunt varice. Sunt venele din corp..am fost si la dermatolog si nu e nicio problema. Asa e pielea mea. Doar vreau sa stiu daca se pot face mai putin vizibile. Si ce tratamente naturiste as putea incerca?

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu poti. E genetic. Si daca-mi permiti sa extrapolez ai geupa de sange A2 sau B3, sau mai rau AB4! Da-te cu crema sa te protejeze de UV.

| Anda112 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Sincer...nu stiu ce grupa am, dar o sa verific. Pe aproape tot corpul sunt venele mai vizibile, dar unde am precizat se observa destul de bine