| ciocox a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere.Mi s-a rarit parul,este si deteriorat si se ingrasa destul de repede,ce masca de par ar trebui sa folosesc?(una de facut in casa) Vreau o metoda sigura,care a fost incercata si poate da rezultate, nu dupa ureche.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| MissADEEL a răspuns:

Metoda cu ulei de ricin, ulei de masline si galbenus de ou, masca aplicata pe scalp.
Daca e gras, sa fii atenta ce sampon folosesti. Am folosit 5 in 1 de la Garnier si e foarte bun. Cauta pe baza de citrice (lamaie) sau/si cu urzica. E unul si la Oriflame, cu ulei de lamaie si urzica.

Pentru a curata si a da sanatate parului, pune doua pliculete in jumatate de sticla de sampon si spala-ti parul in mod obisnuit.

Dupa ce elimini samponul, clateste cu apa suportabil de rece. Inchide porii si il mentine curat mai mult timp.

Daca problema se accentueaza in asa hal incat sa fii nevoita sa dai multi bani pentru asta, exista tratamentul oferit de Vichy, Dercos Neogenic. http://www.elle.ro/......na-164873/

| Ciumica a răspuns:

Iti trebuie neaparat o masca de par? Eu ma spal cu sampon cu petrol si are efect benefic.

| Valcu_Gheorghe_1998 a răspuns:

3 linguri de ulei de masline, 3 linguri de ulei de ricin si 3 picaturi de vitamina a + un galbenus de ou.(trebuie sa stai cat de mult cu ea pe par)

| ciocox explică (pentru Valcu_Gheorghe_1998):

Multumesc! o voi incerca