| Dixu123 a întrebat:

As vrea sa ma ajuntati va rog mult. Ieri m am facut suvite blonde iar eu sunt satena si azi vreau sa ma fac la loc cum eram pt ca nu imi place. Ce culoare trb sa folosesc si asta imi va afecta parul? Va rog

3 răspunsuri:
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Orice vopsea(cu amoniac) iti afecteaza parul, iar cele fara amoniac nu au o culoare foarte buna!
Sigur ca o sa iti arda putin parul...Dar poti folosi o vopsea de la Syoss Oleo Intense(e o formula fara amoniac), sunt mai bune(costa si mai mult)
Si incearca sa cauti o nuanta apropiata de cea a ta!

Bafta kiss

| Dianna21 a răspuns:

Trebuie sa folosesti o vopsea care sa aiba nuanta cat mai apropiata de a ta, si da, o sa-ti afecteze parul, amoniacul din vopsea arde putin parul.

| darkforests a răspuns:

In primul rand, te sfatuiesc sa astepti cateva zile inainte sa te vopsesti iar. Aparent trebuie sa astepti minim cateva zile/o saptamana intre vopsiri. Cat despre nuanta, ai putea merge la un magazin care vinde cosmetice/machiaj si sa ceri parerea unei angajate mai pricepute.