| Riga a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc, dar imi lipseste curajul. Am parul natural saten. Am ochii caprui..usor verzi si pielea alba. Multi imi spun ca am o culoare frumoasa si nu se merita sa ma vopsesc.
Ma gandeam la roscat...cu ce credeti ca mi-ar sta bine?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ar fi pacat sa te vopsesti, parerea mea. Iti deteriorezi parul degeaba. Daca simti neaparat nevoia, eu zic ca ti-ar sta bine si bruneta. Gandeste-te tu cum ti-ar placea sa ai culoarea, nu conteaza parerea noastra atat. big grin

4 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Poti sa incerci. Daca nu-ti place, te vopsesti iarasi.Iar daca iti vrei parul inapoi, o sa astepti ceva timp pana creste...dar este mai usor decat sa ramai plina de curiozitate intrebandu-te cum ar fi fost daca o faceai.Plus ca rosu si verde sunt complementare, deci ochi verzui, par rosu...ugh.Daaaar ai putea sa incerci momentan vopsea semipermanenta ca sa-ti faci o idee. Dupa cateva spalari ajungi la culoarea naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te faci cu un nuantator, se duce dupa o luna doua, depinde cat de des te speli.
Tipa asta a aplicat nuantatorul de la Loncolor ( gasesti in kaufland auchan ) pe un par blond http://www.andazelenca.com/2012/12/red-hair-yes-please.html
http://www.andazelenca.com/......ampon.html

Eu zic sa te faci cu nuantator decat sa-ti bati capul acum cu vopsele pentru ca roscatul e scump, costa bani sa-l faci, sa-l intretii, sa te faci iar si parul se degradeaza calumea.

Iar cu nuantatorul esti mai sigura ca poti reveni la nuanta ta naturala.

Daca nu iti place iti pui frumos intr-un bol sampon pentru matreata head and shoulders ( cat sa-ti ajunga "sa te vopsesti " cu el pe tot parul, trebuie aplicat uniform ), o cutie de vitamina c pisata ( gasesti la 3-4 lei fara arome ) si zeama de la o lamaie. Toata dracia o amesteci bine si o aplici pe parul uscat, strangi parul si iti pui o folie de aluminiu sau o casca de dus/punga/folie de plastic si stai cu el o ora. Dupa te speli normal si aia e. Eu ma vopsisem roscat inchis si asa mi-am deschis parul pana la un roscat mai deschis.

| dragodana a răspuns:

Salut! Eu m-am vopsit de abia la 35 ani si mai mult de obligata pentru ca mi se vedeau firele albe.Sunt bruneta natural.Ma vopsesc cu L'oreal pentru ca este exact culoarea parului meu.
Daca te apuci de 'sportul' numit vopsit trebuie sa te si tii de el pentru ca parul creste si se vad radacinile nasol.
Roscatul se scoate cel mai greu din par.De obicei la salon, deci costa mult si cu produse care cam deterioreaza parul.
Iti recomand sa incerci vopselele fara amoniac.Sunt,de fapt, niste nuantatoare.Se duc repede la spalat.

| Riga explică:

Multumesc frumos! happy