| Mully a întrebat:

As vrea sa merg la un salon pentru extractia cosurilor/punctelor negre. Imi puteti spune ce ar merge prost?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Posibil sa iti fie iritat tenul dupa aia 2-3 zile. Dar e normal si trece.

| dorikut a răspuns:

Nimic. Chiar și dermatologii recurg la extracția coșurilor, iar la salon aceasta se face mult mai corect decât acasă (fără a-ți tortura inutil pielea, folosind unghiile pentru a aplica presiune).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa spun. O colega a facut asta dar nu s-au vazut rezultatele. Au aparut la loc si parca mai multe. Foloseste o crema exfolianta apoi una pentru cosuri si una pentru curatarea punctelor negre. Este o crema care se intareste cumva sau se cauciucheaza si cand o dezlipesti extrage punctele negre. Eu una aceste metode folosesc si dau roade.