Întrebare recomandată | gabriellekasia a întrebat:

Aş vrea şi eu câteva idei de măşti simple ( pe care le-aţi încercat) pentru tenul gras şi pentru părul deteriorat. Mulţumesc anticipat! Să aveţi o zi faină! big grin

Răspuns Câştigător
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Daca cauti pe net gasesti o gramada..Eu iti recomand 2 masti pentru ten gras foarte simple si eficiente din ingredientele pe care le are toata lumea prin casa.
1.Cea din albus de ou si miere
2.Cea din albus de ou si suc de lamaie
Daca te dai cel putin o data pe saptamana vei avea si rezultate in timp.Eu am incercat-o pe a 2 a si imi lasa tenul ferm si curat dupa. Pentru par deteriorat poti incerca masca din miere si ulei de masline.(Amesteci jumate de ceasca de miere cu 1-2 linguri de ulei de masline si o aplici pe parul umed, lasand-o sa actioneze 15 minute dupa care o idepartezi cu apa calda) Aceasta masca se aplica o data pe luna.Te mai poti da si cu ulei de masline simplu pe varfuri daca ai varfuri despicate ori arse.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru ten mergi la dermatologie, pentru păr un tuns, evită produsele de coafat și placa.
Pa, pa.

| kiri11 a răspuns:

Pentru parul deteriorat as putea sa-ti recomand gama de ulei si sampon vivese senso duo. Pe mine ma satisface si sunt multumita happy

| gabriellekasia explică (pentru kiri11):

Mi-ai putea spune pe unde găsesc așa ceva? Mersi anticipat!

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Mastile de la Innisfree, coreene, super bune si pret ok, iar pentru par Sebastian. Le gasesti pe Strawberrynet, parca au si reducere la ele.

| Jamila24 a răspuns:

Pentru ten: puțin bicarbonat de sodiu. Amesteci până se face ca o cremă, o aplici pe față și o lași 30 de minute.
Pentru păr: Ulei de ricin sau o mască făcută din 2 gălbenușuri cu ulei de măsline. Se aplică de la rădăcină la vârf si se stă aproximativ o oră înainte de baie. Sau mai ușor, e un tratament de păr de la georvital cu ulei de ricin și petrol. Se găsește la farmacie. Baftă!

| gabriellekasia explică (pentru Jamila24):

Mersi mult de tot! Chiar o să aplic, hugs.

| gabriellekasia explică (pentru Jamila24):

Mulțumeeesc! Ingrediente la îndemână, voi încerca.